http://www.kcolomouc.cz/
T
iskové zprávy


Oznámení samostatné kandidatury Koruny České 8.5.202119. 10. 2014

Koruna Česká uspěla ve volbách do Senátu

"Koruna česká je v Senátu a chce ovlivňovat dění v zemi" (www.lidovky.cz)


13. 8. 2014

Vyjádření Předsednictva Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska) k podání kandidátní listiny v Šumperku

Sestavování kandidátky do podzimních komunálních voleb v Šumperku se ujala paní Anna Kašná, která byla v minulosti členkou Koruny České. V roce 2013 vyhlásila bez jakékoliv konzultace se členskou základnou svoji kandidaturu na úřad prezidenta ČR a také v komunálních volbách chtěla kandidovat jako jediná kandidátka, když zastupitelstvo města zde tvoří 27 zastupitelů. Na naléhání Předsednictva potom kandidátku na poslední chvíli doplnila o 4 další kandidáty, které prezentovala jako členy Koruny České. Nikdo z uvedených ovšem nebyl nikdy ani členem, ani registrovaným příznivcem. Za těchto okolností Předsednictvo Koruny České podání kandidátky v této podobě nepodpořilo, ale paní Anna Kašná i přes zamítavé stanovisko kandidátku zaregistrovala. Předsednictvo potom na vzniklou situaci prostřednictvím volebního koordinátora JUDr. Petra Krátkého reagovalo ve shodě se zákonným ustanovením odvoláním volebního zmocněnce a potom i odvoláním celé kandidátky. O celé záležitosti informovala televize Nova v hlavní zpravodajské relaci dne 13. srpna 2014.


21. 3. 2014

K situaci na Ukrajině

K tomu, aby Ukrajinci, zejména ze západní Ukrajiny (Haliče), ale i ze střední Ukrajiny odmítli užší spojení s Ruskem, mají dost historických zkušeností. V rámci Ruska, ať carského, nebo bolševického, nebyla ukrajinština státním jazykem, za carského Ruska neexistovaly ukrajinské školy. K tomu lze připočíst Stalinem vyvolaný hladomor, abychom počáteční spontánní odpor pochopili. Neuvážené usnesení parlamentu o jediném úředním ukrajinském jazyce, které však bylo vetováno prezidentem a nevstoupilo v platnost, bylo zneužito k vyvolání odporu ruskojazyčného obyvatelstva.
Když se Ukrajina chtěla přidružit k EU, udělal prezident Putin, co mohl, aby je od toho odvrátil. Došlo k nepokojům, a k těm došlo dost logicky, nikdo nemusí Ukrajince ze západu a středu přesvědčovat o tom, že Rusko pro ně není seriosním partnerem. Nesmí se zapomínat, že ukrajinština se stala na Ukrajině úředním jazykem až v roce 1989. Navíc jak řeckokatolíci, tak ukrajinské pravoslavné církve (jsou 2, Kyjevského patriarchátu a Autokefalní ukrajinská církev) mohou od Ruska očekávat, že zopakuje sjednocení - ruskou, ukrajinskou a běloruskou pravoslavnou církev nařídil sjednotit ještě V. I. Lenin, řeckokatolíkům nařídil sjednocení J. V. Stalin po 2. svět válce. Ani jedno sjednocení nebylo dobrovolné, duchovenstvo i věřící, kteří ho nechtěli přijmout, končili ve vězení. Ale řeckokatolíky už násilně obracelo na pravoslaví carské Rusko. Důvodů k obavám má tedy Ukrajinec dost.

Ing. Mgr. Josef Pejřimovský
člen Předsednictva Koruny České


11. 9. 2013

ČT2 - Kdo by dnes mohl být Českým králem

Video reportáže uveřejněné dne 11.9. v rámci pořadu Dobré ráno na programu ČT2 pod názvem "Kdo by dnes mohl být Českým králem" ke shlédnutí > > Z D E < < . Osloveným zástupcem Koruny České byl MUDr. Pavel Andrš, moravský zemský hejtman a předseda regionálního sdružení Olomouc.


Projev k inauguraci prezidenta z 8.3.2013Prohlášení Zemské společnosti Koruny České na Moravě ze dne 26.1.2013Vyjádření Koruny České k průběhu prezidentských voleb z 13.1.2013Konzervativní koalice ze 14.7.2012Projekt IZIP a státní maturityBůh ochraňuj královnu z 5.6.2012Koruna Česká – monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska nesouhlasí s ukončením projektu IZIP

Lesy města Olomouce


Tisková zpráva MS Koruny České v Olomouci z 2.5.2012 - Lesy města Olomouce

Lesy města Olomouce


Rozhovor pro ParlamentniListy.cz z 9.3.2012

Rozhovor pro ParlamentniListy.cz


Tisková zpráva MS Koruny České v Olomouckém kraji z 26.2.2012 - zámek Čechy pod Kosířem

zámek Čechy pod Kosířem


Tisková zpráva MS Koruny České v Olomouci z 3.9.2011 k prodeji Ditrichštejnského paláce v Olomouci

Ditrichštejnský palác


Tisková zpráva MS Koruny České v Olomouci z 15.5.2009 k problematice "vajíčkových protestů"

Vajíčkové protesty


Home

Spřátelené: www.korunaceska.cz :: www.sdruzenimonarchistubrno.webnode.com :: www.rytirskytabor.cz