http://www.kcolomouc.cz/
Z
  volební kampaně do EP 2009:


Volební leták:

Volební program KČ v roce 2009 - 1. strana Volební program KČ v roce 2009 - 2. strana


Podporují nás:

Ján Kadlec

Ján Kadlec,
předseda sekce Historická Olomouc VSMO

"Podporuji restituci království u nás. Na Hané vždycky bylo. Hanáci mají svého krále Ječmínka. Ten se moc neukazuje, ale také nikdy neškodí. Dříve hodně pomáhal lidem potřebným. Je to velmi uznávaný muž a bylo by potřeba vrátit mu jeho trůn. Za něj byl blahobyt a lidé se měli rádi."Exkurze do Palírny U Zeleného stromu

Vážení přátelé a příznivci Koruny České, přijměte, prosím, pozvání na 3. 6. 2009 na předvolební exkurzi do Palírny U Zeleného stromu - Starorežná Prostějov, která v minulém roce oslavila 490. výročí svého založení:

Exkurze do Palírny U Zeleného stromu


Historická vycházka po památkách Hranic

Vážení přátelé a příznivci Koruny České, pokud se budete 23. 5. 2009 toulat v blízkosti Hranic, nezapomeňte navštívit naši předvolební historickou vycházku:

Historická vycházka po památkách Hranic

S pozdravem

Místní společnost Koruny České v HranicíchVyjádření KČ k "vajíčkovým protestům":

I když politické uskupení "Koruna Česká" ctí zákony této země a v řešení sporů upřednostňuje nenásilné prostředky, přesto sleduje některé současné formy občanského nesouhlasu s jistým porozuměním. Pranýřování jako forma nesouhlasu a opovržení veřejnosti se praktikuje od 13. století, kdy se pranýř společně s radnicí, kostelem a kašnou stal pravidelnou součástí nově budovaných měst. Měl podobu dřevěného sloupu, klece, později kamenného sloupu. Bohatě zdobené byly např. gotické pranýře ze 16. století. V Anglii a Walesu se využívaly ještě v roce 1872. V Uničově na Olomoucku byly 7. května 2009 objeveny základy pranýře ze 14.-15. století a jeho obnovení bude součástí revitalizace celého náměstí. Projekt ve výši 65 milionů Kč bude z větší části realizován z fondů EU. V minulosti byli pranýřováni většinou jednotlivci. Podle názoru některých historiků však nelze vyloučit, že za činy "přesahující obecně přijatelnou míru stupidity" byla tímto způsobem odměněna i početnější skupina lidí. Chybí však písemné podklady o tom, že by se tak dělo formou opakovaného pranýřování ve více městech zemí Koruny české. Vedle přejímání řady historických termínů (např. označení hejtmana), svěcení obecních praporů, vytváření erbů, návrat a obliba zástupce šlechtického rodu ve vládě ČR a nyní i renesance symbolického pranýřování jsou podle členů Koruny České jasným důkazem vzrůstajícího zájmu veřejnosti o hodnoty a principy, které se v minulosti již osvědčily.

Pavel Andrš, Olomouc
Home

Spřátelené: www.korunaceska.cz :: www.sdruzenimonarchistubrno.webnode.com :: www.rytirskytabor.cz